//
Следи нѐ
To Top

Брачна двојка од Мексико ја крсти ќерката Брегзит

Брачна двојка од мексиканската сојузна држава Табаско, својата ќерка, која се роди во саботата, ја крсти Брексит, како што гласи шпанскиот изговор за Брегзит.

Бебето се родило на 24 јуни, еден ден по референдумот во Обединетото Кралство, на кој мнозинствоот граѓани се изјаснија за излез од ЕУ.

реклама

По проширувањето на веста за раѓањето на Брексит, на социјалните мрежи се појави и нејзината крштеница, јавуваат локални медиуми.

Во некои мексикански сојузни држави е забрането на децата да им се даваат имиња кои се пежоративни, дискриминаторски или навредливи

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 29, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 29, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 29, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: