//
Следи нѐ
To Top

МАКЕДОНЕЦ СО КОЈ СЕ ГОРДЕЕМЕ: Славче Таневски го дизајнирал најновиот модел на „Мерцедес“

Доколку не сте слушнале за Славче Танески, сега запомнете го неговото име бидејќи целиот свет ќе го знае како дизајнер на новиот модел на „Мерцедес“.

Македонецот стои зад дизајнот на новиот сериски автомобил „Мерцедес Бенз“ –GLC Coupe.

реклама

slavce4[1]

-После 4 години работа, конечно е официјално! Мојот прв автомобил во производство. Првиот автомобил кој го дизајнирав кој може да го купите. Му благодарам на одличниот тим кој го овозможи ова и ви благодарам за целата поддршка која ја добив, приватно и професионално“, напишал Славче на својата официјална фан-страница на Фејсбук.

Во моментов цената на овој автомобил во Германија и Велика Британија изнесува 49.444 евра, односно 40.580 фунти.

slavce[1]

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Creative

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: