//
Следи нѐ
To Top

УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА: Македонецот Горан Кукиќ прв во шоуто „Никогаш не е доцна“

Македонец е победник во “Никогаш не е доцна”.

45 годишниот Струмичанец Горан Кукиќ е победник на шоуто за ветерани “Никогаш не е доцна”. Тој е победник од страна на публиката во цел регион, иако стручното жири и фејсбук гласачите изгласаа други натпреварувачи за победници. Од стручното жири доби трето место, а од Фејсбук гласачите освои второ место.

реклама

Нашиот Горан ги освои срцата на телевоутинг гласачите и си обебзеди победа во ова телевизиско натпреварување. Тој докажа дека никогаш не е доцна и дека секогаш животот дава нови шанси за нови успеси во кариерата.

Во финалето на шоуто, тој се претстави со песната “Плавуша” од Кичо Слабинац, а благодарение на вашите гласови стана еден од победниците на натпреварот. Тој и неговата сопруга Ленче, како што веќе пишувавме, во изминатите месеци позитивно го изненадија и стручното жири.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: