Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и потопло – за викендот дожд и високи температури

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36  степени. УВ-индексот ќе има вредност 8.

реклама

Во Скопје слично време, сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

Утре и во деновите од викендот ќе биде уште потопло, а во попладневните часови ќе има појава на нестабилност со локален пороен дожд и грмежи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.