Следи нѐ
To Top

Зголемен интензитетот на сообраќај

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

реклама

Во сила е и времениот режим за сообраќај на тешките товарни возила, кој важи до 31 август.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.