//
Следи нѐ
To Top

Невреме со силен дожд, град и ветер го зафати Скопје (ФОТО)

Невреме проследено со силен дожд, грмежи и ветер попладнево го зафати Скопје.

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за попладневните и вечерните часови најави нестабилно време на повеќе места, локално и во форма на невреме со интензивен дожд и појава на град. Се очекува процесите да бидат почести во источните и во западните планински делови.

реклама

Според УХМР,  од утре до вторник ќе преовладува стабилно време со слаб до умерен, а во понеделник повремено засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде во благо опаѓање.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: