//
Следи нѐ
To Top

Во Шпанија тигар усмрти чуварка во зоолошка градина

Тигар усмрти чуварка во зоолошка градина во шпанскиот град бенидром, откако ја нападна од засега непознати причини.

По повик на полицијата и Црвениот крст, амбулантни возила веднаш дојдоа на местото на настанот, но можеле само да констатираат дека нападнатата жена веќе е мртва, откако влегле во кафезот каде тогарот бил успиен.

реклама

Полицијата ги испитува околностите на нападот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: