//
Следи нѐ
To Top

Марко Бошњак победник во втората сезона на „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

Марко Бошњаќ е победникот во втората сезона на „Ѕвездички“.

Во самото суперфинале, во тесна трка со нашата Мартија, публиката со своите гласови, реши победникот на втората сезона на Пинковите ѕвездички биде детето кое со својот глас го воодушеви сите!

реклама

Марко не можеше да ги сокрие солзите. Останатите натпреварувачи го прегрнуваа и му ја честитаа победата. Во студиото атмосферата беше прекрасна и сите славеа со Марко и неговото семејство.

Тој ја запеа “Зајди, зајди” а публиката падна во транс, додека жирито остана без текст со солзи во очите.

Во текот на овој натпревар, Марко покажа вонсериски талент, а неретко со своите настапи предизвикуваше солзи кај членовите од стручното жири.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: