//
Следи нѐ
To Top

Бритни Спирс, Џеј Ло. Селена Гомез и голем број изведувачи со песна за жртвите во Орландо (ВИДЕО)

Бритни Спирс, Пинк, Адам Ламберт, Селена Гомез, Гвен Стефани, Меган Трајнор, Мери Џеј Блајџ, Џејсон Деруло и Трој Сиван се меѓу 24-те пејачи кои ја снимија песната „Hands“ за жртвите во неодамнешниот напад во геј клуб во Оландо.

Тие со песната сакаа да оддадат почит на жртвите кои пред помалку од еден месец се убиени во најголемото масовно пукање во американата историја.

реклама

Овој чин предизвикан од хомофобија ги здружи музичарите за да соберат финансиски средства за семејствата на починатите. Песната ја напишаа Џастин Трантер и Џулија Мајклс, кои го напишаа и хитот на Џастин Бибер „Sorry“, а моментално работат со Селена Гомез.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: