//
Следи нѐ
To Top

ВО ТОПЛИТЕ ЛЕТНИ ДЕНОВИ: Најбрз начин на ладење лубеница (ВИДЕО)

Има малку работи што така добро освежуваат како студено парче вкусна лубеница.

Колку и да се ужива во неа во секоја форма, треба да се признае дека лубеницата е најдобра кога е разладена.

реклама

Иако многумина оваа намирница едноставно ја ставаат во фрижидер или ја потпуваат во вода со мраз, постои и многу оибрз и попрактичен начин на ладење.

Во ова видео можете да видите како на најбрз начин да ја разладите лубеницата. Едноставно исечете ја на парчиња, ставете ги во фрижидер или замзнувач и тие така многу побрзо ќе се оладат, отколку да ја ладите целата лубеница.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајули 12, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајули 12, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајули 12, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: