//
Следи нѐ
To Top

Гитаристот на „Аеросмит“ се онесвести за време на настап

Гитаристот на легендарната група „Аеросмит“, Џо Пери се онесвести на бината за време на настап во Њујорк, по што веднаш е пренесен в болница. 

Како што јавија американските медиуми, инцидентот се случил во неделата вечерта во Бруклин, каде Пери настапувал со групата „Холивуд Вемпајарс“, во која членуваат и рокерот Алис Купер и актерот Џони Дип.

реклама

Според очевидци на настанот, 65-годишниот Пери одеднаш се затетеравил, по што се струполил на сцената.

Алис Купер на својот налог на Твитер синоќа објави дека Пери „сега е во стабилна сосотојба заедно со неговото семјестви и има најдобра нега“.

Причините за онесвестувањето на Пери официјално не се соопштени, но некои таблоди тврдат дека тој доживеал срцев удар.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: