//
Следи нѐ
To Top

Рекордна посетеност на третата фестивалска вечер на Пивофест

Помина уште една фестивалска вечер на Фестивалот на пивото во Прилеп која постави нови рекорди во фестивалската историја.

Повеќе од 100.000 илјади посетители биле присутни вчеравечер на 14-тиот по ред Пиво фест 2016, велат организаторите.

реклама

Прилеп бешее преплавен од народ за настапите на Миле Кузманоски, Радмила Манојлович и Аца Лукас кои направија бура од прекрасна атмосфера, публика од сите генерации, многу испиено пиво и изедени тони скара.

IMG_0765

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: