//
Следи нѐ
To Top

Покемони предизвикаа стампедо во Њујорк (ВИДЕО)

Доказ за тоа какво лудило предизвкува играта „Покемон Гоу“ е настанот што се случи во петокот околу 23 часот по локално време во њујоршкиот „Централ Парк“ каде се собраа стотици луѓе со дел „да го уловат“ реткиот покемон Ваперон.

Многу „играчи“ се движеа низ улицате на Њујорк, а еден дути го оставил својот автомобил на среде пат за да и се придружи на толпата.

реклама

Играта се повеќе се шири низ целиот свет, па не треба да изненади ако наскоро видиме слични сцени во лов на покемони и низ други држави.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: