//
Следи нѐ
To Top

СВЕТЕШЕ ЦЕЛА САЛА: Ријана ја посвети „Diamonds“ на жртвите од нападот во Ница (ВИДЕО)

За време на концертот во Лион, Франција, Ријана посвети песна на жртвите од терористичкиот напад во Ница.

– „Следната песна Diamonds ја посветувам на луѓето во Ница, кои пателе, луѓето кои се трауматизирани, на жртвите и на нивните фамилии“ – рече познатата пејачка.

реклама

Ријана ја замоли публиката да ги вклучи мобилните телефони и заедно да го осветлат концертот во чест на жртвите.

Инаку позната пејачка била во Ница за време на нападот и требала да настапи таму, но концертот бил откажан поради големата трагедија.

Погледнете како тоа изгледаше.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: