//
Следи нѐ
To Top

Кога авион ќе предизвика „песочна бура“ на плажа (ВИДЕО)’

Туристи на грчкиот остров Скијатос беа покриени со прашина, песок и камења, откако над нив прелета патнички авион.

Прелетувањето на авиони над плажата Ксанемос е некој вид туристичка атракција на Скијатос, имајќи предвид дека аеродромот се наоѓа во близина.

реклама

Сепак, понекогаш се случува љубителите кои уживаат во глетката на авион кој ниско лета да бидат „затрупани“ со песок и покрај знаците за предупредување.

Видеото објавено на Јутјуб прикажува туристи кои му мавтаат на Боингот 757, а повеќето од нив не се свесни за силата на моторот на овој голем авион.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: