//
Следи нѐ
To Top

И оваа година Пиволенд ќе се одржува на Кале

Од 31 август до 4 септември во Скопје ќе се одржи 9. „Гурманскиот викенд со пиво – Пиволенд“.

Како што соопштија организаторите, посетителите пет дена ќе имаат можност да уживаат во дегустација на многу видови пиво, гурмански деликатеси и над 100 музички настапи на три фестивалски бини.

реклама

Локацијата на „Пиволенд“ традиционално е на Кале

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: