//
Следи нѐ
To Top

Мажите и жените ги соблекуваат маиците на различен начин

Уште еден сосема едноставен факт го разбранува интернетот последниве денови.

Имено, станува збор за тоа дека мажите и жените на сосема различен начин ги соблекуваат маиците.

реклама

Жените тоа го прават од предната страна, додека мажите ги повлекуваат маиците од грбот и тоа поради пет сосема јасни причини:

– жените носат шминки и внимаваат да не се размачкаат;

– жените при соблекуање внимаваат и на фризурата;

– женските маици се покуси, па е потребно е внимателно соблекување;

– машките фризури се кратки од задната страна, па се внимава на предниот дел од главата; и

– мажите и жените едноставно се навикнати да ги соблекуваат маиците на одреден начин.

Прашањето поврзано со соблекувањето маици е посебно популарно на мрежата Тумблр, каде од ден на ден се закачуваат се повеќе снимки на жени и мажи кои се обидуваат да соблечат маица на „двата начини“ и така потврдуваат дека навистина постои „машки и женски начин“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајули 25, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајули 25, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајули 25, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: