//
Следи нѐ
To Top

Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг

По “Ѕвездичките на Пинк”, нов предизвик за нашата омилена

Феноменот од дете, Мартија Станојковиќ е избрана да биде претставничка на Македонија на овогодинешното издание на Детската Евровизија кое ќе се одржи во ноември во Малта. Големото изненадување беше откриено во првиот дневник на Македонската телевизија вчеравечер. Инаку Мартија е нашата надеж и гордост чиј пат кон славата само што се отвора.

реклама

Учеството во “Пинковите ѕвездички” и’ донесе голем успех, а за балканската публика стана омилена меѓу натпреварувачите и дете од кое секогаш се очекуваше нешто ново, поинакво и најдобро.

Честитки до Мартија. И’ посакуваме голем успех и на овој голем европски натпревар – јуниорската Евровизија. Мартија е наш победник!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: