Следи нѐ
To Top

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, има повредени

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Градско-Прилеп кај мотелот Дреново.

– Сообраќајната несреќа ја пријавил случаен минувач. Се работи за патничко моторно возило кое излетало од патот. Повредени лица има, но засега не може да се дадат повеќе детали за случајот, информираат од МВР.

реклама

На местото на несреќата пристигнала брза помош и противпожарно возило, а увидот е во тек.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.