//
Следи нѐ
To Top

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ДЕНЕС: 20% попуст на сите авионски летови со компанијата Виз Ер

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа и лидер на авио-пазарот во Македонија, денеска го објави својот еднодневен промотивен попуст од 20% на цената по седиште, за сите резервации на летови кои ќе бидат направен денес, 27 јули, до полноќ.

Попустот важи за сите резервации направени денес и се однесува на било која од од 124те WIZZ дестинации.

реклама

Во Македонија, Wizz Air нуди вкупно 25 правци до 11 земји од своите два аеродроми во Скопје и Охрид, обезбедувајќи пристап од земјата до Европа и пошироко, овозможувајќи бизнис и останати патувања.

Wizz Air неодамна ја најави новата македонска рута од Скопје до Хановер, главниот град на сојузната покраина – Долна Саксонија во Германија, која ќе започне од 31 октомври.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: