//
Следи нѐ
To Top

Се враќа популарната серија „Бегство од затвор“ (ВИДЕО)

По долги седум годни пауза, на малите екрани се враќа популарната серија „Бегство од затвор“.

Продуцентската куќа „Фокс“ веќе го објави трејлер за новата петта сезона која ќе се емитува на ТВ екраните следната година.

реклама

Новата сезона ги следи браќа Мајкл Скофилд и Линколн Бароус неколку години по настаните во последната епизода.

На новата серија работи истата продуцентска екипа, а остануваат и главите актери Вентворт Милер и Доминик Парсел.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Промо

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: