//
Следи нѐ
To Top

Грчките острови „окупирани” од Холивуд

Голем број светските ѕвезди и ова лето ја избраа Грција како дестинација за својот одмор, пишува весникот „Етнос”.

Како секоја година, така и оваа, најпосакуван е грчки „космополитски” остров Миконос.

реклама

На почетокот на оваа седмица, на „островот на ветровите“ со приватен авион пристигна „оскаровецот“ Леонардо ди Каприо, кој со четворица пријатели ќе помине неколку безгрижни денови среде синото Егејско Море. На тој остров намина и фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, по својот престој на Наксос.

Минатата седмица пак, на Миконос престојуваше и глумецот Џерард Батлер со својата сакана. Таму беше и оној кој неколкупати „умре машки” – Брус Вилис. Тој со својата луксузна јахта ги посети и Ираклија, Фолегандрос и Кимолос.

На дводневен престој на Миконос, исто со пријатели, сo jaхта доплови и Тоби Мегваер, попознат како „Спајдермен”, пред да го продолжи крстарењето на незаменливиот Санторини.

„Речиси фамозната” Кејт Хадсон пак, за своја летна дестинација годинава го одбра островот Скијатос.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајули 28, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајули 28, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајули 28, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: