//
Следи нѐ
To Top

Силен ветер ја урна бината на концерт на Дино Мерлин – тапанарот во болница (ВИДЕО)

Силно невреме, проследено со пороен дожд, молњи и силен ветер, го прекина концертот на Дино Мерлин на градскиот стадион во босанскиот град Сански Мост.

Како што јавија босанските медиуми, под притисок на обилнииот дожд и силниот ветер, попуштила покривната конструкција на бината, уривајќи се на сцената.

реклама

Во моментот на инцидентот на бината се наоѓал тапанарот на придружниот бенд на Дино Мерлин, Амар Чешљар, кој се здобил со повреда на левата рака.

При уривањето на бината нема повредени меѓу публиката, бидејќи најголемиот дел од присутните веќе го напуштиле стадионот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: