Следи нѐ
To Top

Сончево претпладне, нестабилно време попладне

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Температурата ќе достигне до 33 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.