Следи нѐ
To Top

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а во пладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд со грмежи.

Температурата ќе достигне до 33-от степен.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник кон крајот на денот и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.