Следи нѐ
To Top

Прегазен пешак во Аеродром кај мост „Близнак“ – возачот избегал

Пешак бил прегазен рано утрово во скопската населба Ново Лисиче.

Сообраќајката се случи во близина на мостот „Близнак“ кога возач со автомобил бело БМВ удрил во пешакот и го прегазал.

реклама

Според информации од очевидци, возачот по несреќата избегал од лице место.

Пешакот со повреди е пренесен во болница.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.