Следи нѐ
To Top

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Температура до 36 степени – во недела ќе дува северен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Температурата ќе достигне до 34 степени.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во сабота попладне и во недела во текот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела ќе дува и повремено засилен северен ветер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.