//
Следи нѐ
To Top

Ова е најскапата плажа во Европа!

Според истражувањето на францускиот сајт „Allovoyages“, најскапа плажа во Европа е Plaja d’en Bosa на Ибица.

Оваа интернет страница ги спореди цените за сместување во двокреветни соби во хотелите со најмалку три ѕвезди.

реклама

Се покажа дека уживањето на споменатата плажа на „островот на журките“ чини во просек 254 евра за една ноќ, а по „солената“ Ибица на списокот следат Позитано, село во регионот Амалфи во Италија (243 евра) и селото Оја на Санторини (242 евра).

Меѓу десетте најскапи се у Формантер, Шпанија (240 евра), Сен Тропе, Франција (229 евра), Порто Серво, Италија (224 евра), Сент Ивс, Англија (223 евра), Миконос, Грција (216 евра), Галиполи, Италија (213 евра), Порто Векио, Франција (204 евра).

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 5, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 5, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 5, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: