//
Следи нѐ
To Top

Ова е најскапата плажа во Европа!

Според истражувањето на францускиот сајт „Allovoyages“, најскапа плажа во Европа е Plaja d’en Bosa на Ибица.

Оваа интернет страница ги спореди цените за сместување во двокреветни соби во хотелите со најмалку три ѕвезди.

реклама

Се покажа дека уживањето на споменатата плажа на „островот на журките“ чини во просек 254 евра за една ноќ, а по „солената“ Ибица на списокот следат Позитано, село во регионот Амалфи во Италија (243 евра) и селото Оја на Санторини (242 евра).

Меѓу десетте најскапи се у Формантер, Шпанија (240 евра), Сен Тропе, Франција (229 евра), Порто Серво, Италија (224 евра), Сент Ивс, Англија (223 евра), Миконос, Грција (216 евра), Галиполи, Италија (213 евра), Порто Векио, Франција (204 евра).

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: