Следи нѐ
To Top

Полчасовни задржувања на граничните премини

На граничните премини за влез и за излез од државата има задржувања од 30-тина минути, соопшти АМСМ.

Сообраќај на патните правци надвор од градските средини е со зголемен интензитет и се одвива по суви коловози.

реклама

Се препорачува внимателно возење. Поради високите температурии од АМСМ сугерираат и патување во раните утрински и вечерни часови со почести одмори и конзумирање повеќе безалкохолни пијалоци.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.