//
Следи нѐ
To Top

Рио 2016: Нина Балабан прва од македонските спортисти на борилиштето

Од македонските спортисти прва на борилишата на Олимписките игри во Рио ќе се појави Нина Балабан во стрелаштво.

Таа денеска на првиот ден од Игрите ќе настапи во дисциплината 10 метри. Натпреварот (квалификации) почнува во 8:30 часот по локално време или 13:30 по македонско.

реклама

Во оваа дисциплина ќе настапат вкупно 57 натпреварувачки.

На првиот ден од Игрите во Рио ќе бидат доделени медали во вкупно седум дисциплини, а ќе почнат натпреварите и во уште 14 спортови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Останато

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: