Следи нѐ
To Top

Грмежи со пороен дожд и силен ветер и вечерва го зафатија Скопје

Грмежи и силен ветер проследени со дожд и вечерва го зафатија Скопје.

Во синоќешното невреме животот го загубија 21 лице, голем број се повредени, по шест се уште се трага, а причинети се и огромни материјални штети.

реклама

Надлежните институции се постојано на терен и преземаат максимални активности за санирање на состојбите.

dozd[1]

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.