//
Следи нѐ
To Top

ДЕН ПО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО: Сликата на терен е застрашувачка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ден по големото невреме кое го зафати Скопје вчеравечер – сликата на терен е застрашувачка.

Сингелиќ, Стајковци, Арачиново и Смилковци кои беа најпогодени од невремето, утрово не личеа на себе. Превртени коли, поплавени и резурнати домови, откорнат асфалт, искршени дрва и насекаде ѓубре, кал и камања.

реклама

Според објавите на социјалните мрежи, но и фотографиите на терен, се добива сликата од хоророт низ кој минале жителите на овие места вчеравечер.

Според официјалните информации, досега загинале 21 лице, додека преку 70 се повредени.

Погледнете ја фотогалеријата од фото-сервисот на МИА:

1 2 3 4 5 133291040 133291041 133291042 133291043 133291044 133291045 133291050
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: