Следи нѐ
To Top

Доколку ви е потребна помош поради силното невреме, јавете се на 195

Доколку ви е потребна помош и поддршка за справување со поплавите од невремето кое го зафати скопскиот регион обратете се на телефонскиот број 195, отворен телефонски број на Центарот за управување со кризи.

Надлежните информираа дека сите екипи се на терен и им се помага на граѓаните со сите расположливи средства.

реклама

Исто така, граѓаните го активираа и хаш-тагот #поплава каде на социјалните мрежи фејсбук и твитер стотици граѓани бараат помош од невремето.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.