//
Следи нѐ
To Top

Општина Аеродром апелира до граѓаните да донираат хуманитарна помош

Општина Аеродром ги отвори основните училишта на нејзина територија за собирање хуманитарна помош за настраданите од поплавените подрачја.

Од Општината информираат дека денеска училиштата ќе бидат отворени од 16:00 до 22:00 часот, а од утре во основните училишта ќе може да се донира секој ден од 08:00 до 22:00 часот.

реклама

Апелираат до граѓаните да донираат хуманитарна помош, од која во моментов најпотребна е флаширана вода и храна.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: