//
Следи нѐ
To Top

УХМР: Повторно врне и грми во Скопје

Дожд почна да врне во Скопје. Во моментов се работи за слаби врнежи, но со грмотевици и ветер од правец на Скопска Црна Гора.

УХМР во текот на денот издаде прогноза дека се очекуваат нови врнежи вечерва, послаби од тие во текот на претходната вечер, но со оглед на тоа што почвата е веќе натопена со големи количини вода и нема да може повеќе да апсорбира, дури и малите врнежи можат да предизвикаат нови штети.

реклама

dozd[1]

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: