//
Следи нѐ
To Top

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Во 13 часот пред Веро Центар ќе има пункт за помош за поплавените подрачја

По големото невреме кое вчеравечер во зафати Скопје, билансот се 20 загинати, 6 исчезнати и преку 50 повредени.

Дел од нив на социјалните мрежи споделија дека во 13 часот пред Веро Центар се прави пункт за собирање помош за поплавените подрачја.

реклама

– Секој што може да придонесе, нека помине – пишува во упатениот апел до граѓаните.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: