//
Следи нѐ
To Top

И Витаминка донираше финансиска помош за настрадите од невремето во Скопје

Витаминка со финансиска помош за поплавените населби во Скопје.

Со донација во износ од 10 000 евра и храна во исто толкава вредност, компанијата Витаминка помогна на жртвите и тешко погодените граѓани кои останаа без или со разурнати домови од катастрофалните поплави кои се случија во саботата.

реклама

Вакви донации даваат надеж и помагаат во надминувањето на овие тешки времиња на фамилиите, воедно ја поттикнуваат бизнис заедницата за вакви и слични акции.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: