Следи нѐ
To Top

Два милиони денари од Македонски телеком за настраданите во поплавите

Македонски телеком ќе донира два милиона денари за настраданите од поплавените подрачја.

Како што информираат, средствата ќе бидат префрлени на посебната донаторска сметка на општина Гази Баба, отворена за оваа намена и ќе се искористат исклучиво за реконструкција на нивните домови.

реклама

Вработените во Македонски телеком истовремено организираат донаторска акција за помош во соработка со Црвен Крст за собирање на најнеопходните средства и ќе помагаат на терен во санирање на штетите во настраданите подрачја.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.