Следи нѐ
To Top

Каролина Гочева донираше 60.000 денари за настраданите семејства.

И македонското девојче се вклучи во хуманата мисија за помош на настраданото население од невремето во Скопје.

Каролина Гочева донираше 60.000 денари за настраданите семејства.

реклама

Во прилог, еве ја и нејзината изјава:

– „Нема зборови со кои може да се искаже сочувство до семејствата кои изгубија свои блиски во поплавата која му се случи на Скопје. Тоа со ништо не може да се надомести. Сепак, сега е време кога треба да сме единствени и секој треба да помогне колку што може и како што може за да им помогне на настраданите.”

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.