Следи нѐ
To Top

И „Д Продиџи“ се вклучија во хуманитарната акција за настраданите од поплавите

Светски познатите „Д Продиџи“, кои на 14 август настапуваат во Охрид, на својот фејсбук-профил изразија поддршка и сочувство за настраданите во поплавите во Скопје.

– Најголема почит за Македонците што ги загубија животите и настрадаа во поплавите. Ние ќе донираме во Црвениот крст на Македонија. Почит кон сите жртви и нивните семејства и до сите македонски борци. Се гледаме на „Охрид колинг“ во недела на 14 август – напиша бендот на фејсбук-страната.

реклама

 Инаку, „Д Продиџи“ доаѓаат во Македонија една година по промоцијата на нивниот последен албум „Invaders must die“, со кој четврти пат по ред го освојуваат првото место на британската топ-листа.

prodigy

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаавгуст 11, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаавгуст 11, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаавгуст 11, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.