//
Следи нѐ
To Top

Цистерна удри во комбе кај клучката Волково, нема повредени

Нема повредени во сообраќајката што се случи преттпладнето во 10.15 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај клучката Волково.

Како што информира МВР, се судриле товарно моторно возило „ТАВ“ (цистерна) со скопски регистерски ознаки и комбе „Фолксваген транспортер“, исто со скопски регистарски ознаки.

реклама

Комбето останало во дефект, а возачот излегол надвор. Во тој момент во него удрила цистерната, по што комбето се превртело.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: