//
Следи нѐ
To Top

АТРАКТИВНА НА СЦЕНА: Ријана направи „лудило“ на Сигет во Будимпешта (ВИДЕО)

Уште една спектакуларна вечер на Островот на слободата во Будимпешта!

Главна ѕвезда на вториот фестивалски ден беше единствената и  мегапопуларната Ријана, или како ние милуваме да ја викаме, Рири, која направи лудило и бунило на сцената на фестивалот Сигет.

реклама

Просторот пред главната бина беше буквално исполнет до последното место, а организаторите проценија дека на Островот биле присутни околу 100.000 посетители.

13920018_10155268477643975_6626434650398037397_o 4 3 riri1 2 5
<
>

Инаку, вчера на официјалната прес-конференција беше најавено дека настапот на оваа мега ѕвезда го чинело фестивалот скоро 1 милион долари.

Интересно да се напомене е тоа што за првпат во историјата на менаџментот на Ријана, не било побарано да се плати дел од сумата пред нејзиниот настап, туку од организаторите било побарано да и го исплатат хонорарот на познатата пејачка откако ќе заврши со настапот на главната бина на овој европски фестивал.

Во продолжение погледнете фотографии и видео од настапот на Ријана на фестивалот Сигет. Екипата на Популарно.мк останува во Будимпешта да ви ги пренесува сите информации од центарот на најголемата забава во Европа!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: