Следи нѐ
To Top

Денеска сончево и топло до 34 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 26 до 34 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурите ќе се движат од 12 до 32 степена.

УХМР за наредните денови најавува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура на воздухот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.