//
Следи нѐ
To Top

За што служат двете дупчиња на патиките „Конверс“ (ВИДЕО)

Сите оние што имале патики од марката „Конверс“ знаат дека од нивната надворешна страна има две мали дупчиња.

Една од нивните функции е сосема јасна – да овозможат „дишење“ на нозете во патиките, но има и уште една функција за која знаат само малкумина.

реклама

Имено дизајнерите ги поставиле овие две дупчиња за да овозможат индивидуално врзување на патиките по желба на нивниот сопственик. Со тоа се овозможува патиката дополнително да се прицврсти на ногата, што може да се направи на повеќе начини.

Индивидуалното врзување на е вообичаена практика, но по појавата  на ова видео можено е наскоро и тоа да стане тренд.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: