Следи нѐ
To Top

За што служат двете дупчиња на патиките „Конверс“ (ВИДЕО)

Сите оние што имале патики од марката „Конверс“ знаат дека од нивната надворешна страна има две мали дупчиња.

Една од нивните функции е сосема јасна – да овозможат „дишење“ на нозете во патиките, но има и уште една функција за која знаат само малкумина.

Имено дизајнерите ги поставиле овие две дупчиња за да овозможат индивидуално врзување на патиките по желба на нивниот сопственик. Со тоа се овозможува патиката дополнително да се прицврсти на ногата, што може да се направи на повеќе начини.

Индивидуалното врзување на е вообичаена практика, но по појавата  на ова видео можено е наскоро и тоа да стане тренд.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.