Следи нѐ
To Top

Во Скопје вчера 9 сообраќајки, повредени шест лица

Во текот на изминатиот ден во Град Скопје се случиле девет сообраќајни несреќи.

Како што соопшти денеска МВР, сообраќајната полиција извршила увид на сите девет сообраќајки. Од нив три се со последица материјална штета, а во шест сообраќајни незгоди со полесни телесни повреди се здобиле шест лица.

реклама

Сообраќајната полиција изминатиот ден открила поголем број прекршоци. Еден возач е санкциониран заради необновување на регистрација на возилото, а двајца возачи се санкционирани заради неправилно престројување. Констатиран е еден прекршок од пешак.

Специјалното возило „пајак“ не отстранило ниту еден автомобил.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.