Следи нѐ
To Top

ПРОГНОЗА: Сончево со температура до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево сo умерена облачност. Ќе дува слаб наместа умерен ветер во западните делови од југозападен, а во останатите делови ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. 

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

реклама

Во Скопје сончево со мала доумерена облачност и со слаб  ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

Во четврток и во петок ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе има и појава на локален дожд и ретки грмежи. За време на викендот повторно се очекува стабилно и топло време.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.