Следи нѐ
To Top

Што ќе се случува овој петок во XL Summer Club во Скопје? (ФОТО)

Сведоци сме дека деновиве по социјалните мрежи се појави една интересна приказна за нова урбана забава во ноќниот летен клуб ХЛ.

Ексклузивата е секогаш прва кај нас, па така и сега, ги имаме сите информации за спектакуларниот настан кој ќе стартува во петок на полноќ и истите во целост ви ги споделуваме.

реклама

CURQUE DE SKOPJE (СИРК ДЕ СКОПЈЕ) е нов проект во ноќниот живот на Скопје кој започнува во петок, на 26 август, во летниот клуб XL.

<
>

Ќе се одржува два до четири пати во месецот ексклузивно само во ноќните клубови XL и XO во Скопје, со можност истиот настан да се одржи и во сите останати клубови низ Македонија, како и фестивали во Скопје и низ цела држава.

Aртистите ќе бидат облечени во специфични костими и маски. На овие настани ке настапуваат домашни и странски ДЈ-и чиј репертоар ќе се состои од разни музички жанрови – hip hop, r&b, комерцијален house и deep house.

Тимот на летниот ноќен клуб ве поканува во петок да ги посетите и да бидете сведок на едно поинакво случување во нашиот град.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

error: Содржината е заштитена со авторски права.