Следи нѐ
To Top

Моторциклист од Охрид загина во несреќа на магистралниот пат Охрид – Кичево

Едно лице на 42 годишна возраст го загуби животот во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на селото Требеништа, на магистралниот пат Охрид – Кичево.

Станува збор за лицето К.В. од Охрид, угостител од Охрид, која настрадал откако се судрил со моторциклот што го управувал со камион.

реклама

Несреќата се случила попладнево околу 16 часот, по што веднаш бил пренесен во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија каде била констатирана смрт.

Велјаноски беше оженет, татко на три  малолетни деца.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.