//
Следи нѐ
To Top

Џастин Бибер ќе глуми во филм заедно со Клинт Иствуд

Канадскиот пејач Џастин Бибер (22) ја доби улогата на млад перспективен фудбалер кој заминува да игра во Реал Мадрид, во новиот блокбастер, кој треба да почне да се снима во март 2017 година.

Во филмот, кој е своевиден римејк на трилогијата „Голови“ ќе се појават и познатите фудбалери Кристиано Роналдо и Дејвид Бекам, а дедото на Бибер, наводно ќе го глуми легендарниот актер Клинт Ествуд.

реклама

Иако нема фудбалско искуство, Бибер е голем обожавател на фудбалот. Наводно, сите сцени во кои ќе треба да ја покаже фудбалската умешност ќе ги одглуми сам.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: